Розплідник багаторічних квіткових рослин

Гібіскус

“Каталог саджанців (кореневищ) гібіскусів садових”

мінімальна сума замовлення 500 грн

«Гібіскус, посадка, догляд, розведення, хвороби/шкідники»

Гібіскус – це квітка, кількість різновидів якої сягає понад 300 одиниць. Квітку прийнято вважати багаторічною культурою. Його поділяють на: окультурений, листопадний, вічнозелений, дикорослий, а також на дерева та чагарники. Рожево-порцеляновий, блідо-рожевий, пізно, юність – різновиди садового гібіскусу.

Максимальний розмір квітки сягає тридцяти сантиметрів.

Пігмент квітки дуже різноманітний.

Висота стебла квітки – до трьох метрів.

Листя має зелене забарвлення, форма – овал з вістрям на кінці, по краях додатково має дрібні зубчики.

Відзначено, що квітка може рости та існувати близько 20 років.

 

Посадка, обрізка гібіскусу

Світло чи півтінь – це умова, за якої рослина почуватиметься чудово. Перед тим, як посадити квітку, зробіть поглиблення в землі, розмір якої перевищуватиме розмір кореневища гібіскуса в два рази. Поглиблення правильно застелити подушкою з дренажу. В окремій тарі створюють ґрунтову суміш: до наявного садового ґрунту додається кора твердих порід дерев, перліт і торф. Невелика кількість маси, що вийшла, засипають поверх шару дренажу, потім рясно поливається. Після виконання цих маніпуляцій систему коренів рослини переміщують у ямку та засипають залишками ґрунтової суміші, приготовленої раніше, після чого знову поливається.

Щоб в кінцевому підсумку отримати красиву рослину, що добре акуратно розрослася, її необхідно систематично піддавати обрізці. У цьому плані, гібіскус не вибагливий і абсолютно легко адаптується і приходить в норму після цієї процедури. Стрижку рекомендовано виконувати одноразово під час ранньої весни. Вона сприятиме зростанню нових гілочок та закладанню численності бутонів. Для того, щоб виконати обрізання, вам знадобиться ніж чи ножиці. Перед використанням інструмент надається стерилізації. Пагони гібіскуса зрізають строго під ухилом на 45 градусів, на висоті приблизно 6 міліметрів над міжвузлям. Неакуратна чи неправильна техніка обрізки провокує розвиток захворювань чи стрімку загибель культури. Рекомендовано кожну втечу зрізати на дві третини від довжини рослини. Між іншим, стрижка послужить порятунком для хворої та пошкодженої квітки. За такої умови пагони піддаються обрізці до місця, що зберіг здоровий вигляд. Виконавши цю процедуру, ви можете зберегти саджанець цілком.

Догляд за гібіскусом

Процес догляду за гібіскусом включає: полив, підживлення, прополювання, цвітіння і пересадку.

Поливати квітку слід заздалегідь відстояною водою вуличної температури. 10-15 літрів – це рекомендований об’єм води для поливу однієї дорослої рослини. Після проведення поливу грунт розпушують і стежать за тим, щоб вода не накопичувалася і не перенасичувала ґрунт вологою.

Добриво – 1 раз на 7 днів. Для цього добре підходять добрива типу фосфору, а в осінній період ті, в чий склад входить калій. Добрива з мінералами прийнято розводити водою та використовувати при поливі.

Систематично рослина потрібно прополювати і викорінювати навколо неї шкідливі рослини – бур’яни. Зів’ялі квіти також необхідно прибирати, як і стебла, на яких бутони немає.

Займатися пересадкою квітки часто не рекомендується. За часом це слід робити у весняний часовий проміжок до проведення обов’язкової процедури – обрізки. Досвідчені квітникарі кущі, що довго ростуть, пересаджувати не варто.

Розведення гібіскусу

Саджанець гібіскуса можна розмножувати кількома варіантами: насіння, живцювання, відведення, поділ.

Насіння – трудомісткий і вкрай рідко використовується варіант. Вирощені таким чином саджанці не завжди можуть надати можливість утворення дочірніх рослин.

Живцювання – це спосіб, який є елементарним і найбільш ефективним. Влітку живці прийнято надрізати з молодого приросту з умовою того, що на гілках залишається близько трьох або чотирьох міжвузлів. Довжина живців – 10 сантиметрів. У нижній частині зріз роблять під кутом 45 градусів, після чого опускають у розчин з домішками стимулюючих зростання квітки речовин на кілька годин. Перед посадкою необхідно зробити горщики, де в грунт, що міститься в них, попередньо підмішують торф і пісок. Глибина занурення – 3 сантиметри. Після проведення цієї процедури горщики прийнято закривати плівкою та переміщати на місяць у тепле та добре освітлене приміщення. Рекомендована температура – ​​20-30 градусів. Через місяць дані живці переміщають в інші горщики, де є достатній вміст перегною, піску, листової землі та дерну. Після цього пересаджені живці поливають водою в міру висихання ґрунту. Перед настанням зими гібіскус переміщують у опалювальне місце. Весна – час довгоочікуваної посадки на постійне перебування квітки. Якщо живці були посаджені восени в ґрунт, їх щільно закривають спеціальним покриттям – агротекстилем.

Відведення. Для здійснення цього способу використовуються гілки, які мають ознаки напівдерев’янілого стану. Кора цих гілок видаляється та обов’язково обробляється спеціальним засобом. Листя, що розташовуються низько – прибирають, а зріз обгортають мохом. Цей мох і зроблений вологий відведення обертають у плівку, яку слід закріпити ниткою зверху і знизу. Полив у цьому випадку виконують з використанням шприца. Система коріння починає візуалізуватися через 2 місяці і стає добре помітною. Коли стане видно, що кореневих відростків є достатньо, їх переносять вже на постійне «місце проживання» на вулицю.

Простий та ефективний спосіб – розподіл. Для цього рослина повністю витягується з ґрунту виключно вилами. Використання цього інвентарю знижує можливість пошкодити коріння. Важливо правильно визначити головний корінь та використовуючи лопату зрізати його. Місце, де була виконана маніпуляція зрізу, обробляють смолою деревного походження або активованим вугіллям у товченому вигляді. Коли зріз підсихає, необхідно провести пересадку заздалегідь викопане заглиблення і засипати землею. Це місце ущільнюється і надається поливу теплою водою.

Хвороби та шкідники гібіскусу:

Прийнято вважати, що гібіскус – є витривала, терпляча і невибаглива рослина. Однак, як і будь-яка інша квітка, вона також може захворіти. Які причини?

Спектр факторів, які можуть сприяти захворюванню саджанців, дуже широкий:– Розташування в рясно освітленому місці;

– перезволоження або надмірне підживлення;

– сильна тінистість;

– мізерний рівень насиченості ґрунту під посадку поживними речовинами;

– нерегулярний полив, недостатня кількість вологи;

– неправильно підібране місце під посадку, протяги та вітряні майданчики;

– присутність з квіткою поряд з хворіючими рослинами.

До найпоширеніших захворювань відносять:

– судинне в’янення;

– неінфекційний та інфекційний хлороз;

-сонячний опік.

Перше, що зазнає інтенсивної поразки – листя квітки. Вони виступають як індикатор здоров’я гібіскуса. Щоб уникнути ймовірності захворювання саджанців, виконуйте кілька нескладних правил:

– поливайте квітку в міру потреби;

– не перенасыщайте почву влагой;

– Слідкуйте за тим, щоб прямі сонячні промені не падали на листя і самі квітки;

– У період, на який припадає вегетативне зростання, важливо виконувати підживлення з періодичністю – раз на 7 днів, потім, раз на 30 днів.

– під час морозів та холодів рекомендовано знизити частоту поливів, а підживлення – повністю виключити!

Павутинний кліщ, трипс, гусінь, попелиця, білокрилка – перші шкідники рослини. При виявленні на гібіскусі подібного роду мешканців використовують різні лікувальні засоби. Під кожну комаху – вона суворо індивідуальна. І щоб уникнути в’янення та загибель саджанців, необхідно правильно доглядати, виконувати своєчасну профілактику, при необхідності виконувати огляд та цільове лікування.

Купити Гібіскус-якісний посадковий матеріал з доставкою по всій Україні, в Хмельницький, Львів, Вінниця, Житомир, Дрогобич, Івано-Франківськ, Калуш, Ужгород, Херсон, Миколаїв, Нова Каховка, Тернопіль, Рівне, Суми, Лебедін, Чернігів, Ніжин, Шорстка, Южно-українськ, Ізмаїл, Умань, Черкаси, Біла Церква, Новомосковськ, Харків, Чугуєво, Запоріжжя, Мелітополь, Мукачево, Чернівці, Бровари, Полтава, Кам’янець Подільський, Олександрія, Вінниця, Нікополь, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Фастів, Дніпродзержинськ , Кам’янське, Кременчук