Розплідник багаторічних квіткових рослин

Півонії

 Каталог саджанців та кореневищ трав’янистих півонії

мінімальна сума замовлення 500 грн

Опис

Півонії – трав’янисті багаторічні рослини, що переважають властивою красою та ароматом. Їх декоративність дуже висока, у будь-якому місці посадки де б вони не знаходилися. Невибагливість до догляду та погоди люблять помірний полив. Ті, хто хоча б раз у житті бачив півонія, напевно потім дізнається цю квітку з тисячі: велику, важку, з великою різноманітністю квітів і відтінків. Півонії купити недорого цілком реально, адже сучасна селекція пропонує сорти на будь-який смак та гаманець.
Незважаючи на те, що цвітіння триває не більше 2 тижнів, садівники все одно не перестають любити цю прекрасну рослину. За своєю суттю півонії дуже невибагливі у догляді, але для того, щоб квітконоси виходили більше і довше радували своєю красою, потрібно знати деякі секрети у догляді.

Класифікація трав’янистого півонії

Незважаючи на те, що зовні квітконоси різних видів півонії дуже схожі, у сортах є суттєві відмінності. Так, трав’янистий підвид відрізняють такі характеристики:

  • висота куща – до 100 см;
  • квітка – до 20 см у діаметрі;
  • На кущі може з’явитись до 15 бутонів одночасно.

З настанням осені всі наземні пагони відразу відмирають, що дає можливість кореню нормально пережити зиму. Як тільки настає весна, зелена маса стрімко зростає. Якщо півонія знаходиться в тіні, листя у нього буде досить багато, а бутони виявляться дрібними. У рослин, які ростуть на сонці, квітконоси великі, а ось листя практично немає. У питанні догляду важливо витримати золоту середину: розміщувати кущі у зонах помірного затемнення. Тоді і співвідношення зеленої маси та квітконосів буде оптимальним.

Підготовка грунту для посадки півонії

Після того, як оптимальне місце для посадки вибрано, необхідно переходити до підготовки ґрунту. Провесною, після настання відлиги, ділянку потрібно вскопати, внісши органічні добрива. Підживлення додається двічі: на етапі підготовки та вже у процесі посадки.
Кислотність грунту тут не має жодного значення, рослина почуватиметься однаково добре за будь-яких показників. Особливу увагу слід звернути на водо- та повітропроникність, а також пухкість ґрунту. Якщо рідина застоюватиметься, коріння просто загниє.
Оптимальним для посадки вважаються як весна, так і рання осінь. Краще восени: він за зиму вкорениться і навесні дасть чудові, сильні кущі.

Посадка півонії в ґрунт

Півонії купити можна всього в 1 клік, а їх посадка не займає більше півгодини. Особливо, якщо діяти за таким алгоритмом:

  • Ями для кожного з кущів повинні розташовуватись на відстані не менше 1 м один від одного. Вся справа в тому, що рослини, що вкоренилися, змінюють напрям зростання коріння з вертикального на горизонтальний. Якщо посадити їх надто близько, півонії просто заважатимуть один одному.
  • Кущ потрібно правильно розташувати у ямі. Нирки повинні піти в ґрунт на глибину 5-6 см. Якщо перестаратися і посадити півонія глибше, він перестане цвісти. Причому, квітконоси не з’являться доти, доки рослина не буде пересаджена знову, але вже правильно. Згубною є і занадто висока посадка: незахищені ґрунтом почки промерзнути при невеликих морозах і рослина загине
  • Коріння півонії необхідно укладати на підкладку з торфу, акуратно розподіляючи кожен завиток. Починаючи засипати ґрунт, його необхідно злегка придавлювати, щоб усередині не залишалося порожнеч..

Процедура посадки зазвичай завершується поливом. Можна внести під кущ звичайну воду або додати до неї кілька крапель марганцю або йоду. Після того, як рідина вбереться, ґрунт злегка осяде. Його потрібно досипати.

Обрізка та пересадка півонія

Трав’янисті півонії – це багаторічна рослина, яка може існувати на одному місці 10-15 років. Проте вже через 7 років кущ відчує себе відверто погано: квітконоси перестануть з’являтися або будуть надто дрібними, листя втратить насичений зелений колір. У цьому випадку рослину потрібно терміново пересаджувати. Попередньо корінь потрібно уважно оглянути, видаливши зіпсовані або гниючі частини. Місця зрізу слід обов’язково присипати активованим вугіллям, а потім приступати до посадки.
Якщо час пересадки ще не настав, а квітконоси все одно занадто дрібні, можна вдатися до обрізки:

  • Видалити бічні бутони, залишивши лише центральний. У цьому випадку тільки він отримуватиме харчування, тому вийде більше.
  • Як тільки листя почне в’янути, можна приступати і до видалення «зайвих» гілок. А ось квіти треба зрізати одразу, навряд чи вони почали в’янути. Це мінімізує ризик розвитку хвороб.

Особливу увагу обрізці потрібно приділити в перші кілька років після висадки рослини в ґрунт: будь-які квітконоси потрібно буде зрізати, даючи можливість розвиватися кореневищу. Незрівнянні півонії купити саджанці в Україні можна і старше: дво-, трирічки. Тоді насолоджуватися цвітінням можна буде відразу, нічого не видаляючи.

Хвороби

Півонії вважаються рослинами з міцним імунітетом, однак і вони можуть піддаватися хворобам. Найчастіше їх вражають:

  • Коренева гнилизна. Хвороба стає помітна далеко не відразу: коли корінь вже сильно вражений, починає чорніти стебла, а листя стискається. Лікування радикальне: кущ необхідно викопати та уважно вивчити на наявність слизу. Обов’язково обробити марганцем і кущ, і лунку. Після чого знову посадити.
  • Іржа. Покрите темними плямами листя швидко скручується і опадає. Лікувати півонія народними засобами не вдасться – тут допоможуть лише фунгіциди.
  • Сіра гнилизна. Надмірний полив, дощова погода та підвищений рівень вологості можуть спровокувати появу слизу на листі. Рослина може загинути, якщо вчасно не обробляти його фунгіцидами.

Імовірність того, що рослини прийдуть вже хворими, мінімізується, якщо купити півонії оптом і в роздріб у надійного постачальника – розплідник «Контраст квітів» пропонує тільки якісні саджанці, які ще довго радуватимуть свого власника буянням кольору та відмінними квітконосами! Зайдіть за посиланням – Каталог півонія